Audi triumfuje w sierpniu i we wrześniu

Audi A1 Sportback najpiękniejsze w klasie małych samochodów, A3 z kolei najładniejszym kompaktem a Q5 SUV-em. To nie konkurs na miss wśród samochodów ale jednak coś w tym stylu… A1 Sportback, nieco większa „A-trójka” i największe Q5 okazały się bezkonkurencyjne w swoich segmentach w plebiscycie niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” i zasłużenie zdobyły zaszczytną statuetkę „Autonisa” przyznawaną przez czytelników tego niemieckiego magazynu. W ostatnich dwóch miesiącach A3 zdołało ponadto zwyciężyć w konkursie AUTO BILD-Design-Award na najatrakcyjniejsze auto w klasie małych i kompaktowych samochodów a także zdobyć po pięć gwiazdek w teście Euro NCAP oraz australijskim rankingu wyników uzyskanych w testach zderzeniowych ANCAP. Uff… dużo tego, prawda? Ale to jeszcze nie koniec nagród dla Audi. Kolejne dwie zostały przyznane już nie samochodom ale ludziom Audi – dr Ulrich Widmann otrzymał nagrodę za wybitny wkład w proces projektowania i wprowadzenia do produkcji modelu Audi Q3; oraz samej marce Audi, która zwyciężyła w amerykańskim rankingu „Total Quality Index™“ (TQI). Trzeba przyznać, że Audi „zaszalało”. Ciekawe gdzie powędrują te wszystkie statuetki i laurki? Zostaną w siedzibie „władców pierścieni” w Inglostadt czy zgarnie je i przywłaszczy Volkswagen by mimo braku sukcesu w ww. plebiscytach móc podnieść sobie morale faktem, że „gdyby nie my (czyt. VW) to Audi na pewno by nie zwyciężyło a poza tym to my tu (czyt. w koncernie) rządzimy i nagrody są nasze”

Po więcej info zapraszam do rozwinięcia wpisu:

Pierwsze miejsca w trzech kategoriach nagrody „Autonis”, plebiscytu na najpiękniejsze auto

W konkursie „Najlepsza nowość stylistyczna 2012“ niemieckiego magazynu „auto motor und sport“, Audi zdobyło pierwsze miejsca w trzech z ośmiu kategorii. Prawie połowa z blisko 15 tys. uczestników głosowania, przyznała Audi A1 Sportback pierwsze miejsce w kategorii małych samochodów osobowych. Audi A3 zwyciężyło natomiast w klasie samochodów kompaktowych, zdobywając 42,7 procent głosów. Bardzo duże uznanie wśród czytelników zdobyło terenowe Audi Q5. Ponad dziesięć punktów procentowych zapewniło temu modelowi nie budzącą żadnych wątpliwości przewagę nad konkurencyjnymi samochodami. Łącznie do konkursu stanęły 102 nowości jakie pojawiły się na rynku motoryzacyjnym w ciągu minionych dwunastu miesięcy. (18 września 2012 r.)

EURO NCAP: Pięć gwiazdek dla nowego Audi A3

Zdobywając pięć gwiazdek, Audi A3 osiągnęło najlepsze wyniki w teście zderzeniowym przeprowadzonym przez Euro NCAP. We wszystkich kategoriach łącznie, model zdobył 88 na 100 możliwych punktów. Organizacja ds. oceny bezpieczeństwa nowych pojazdów European New Car Assessment Program, ocenia w testach nie tylko bezpieczeństwo dorosłych pasażerów i dzieci, ale również ochronę pieszych. Ponadto ocena uwzględnia również systemy montowane w pojazdach, pozwalające na uniknięcie wypadków. (29 sierpnia 2012 r.)

Kierownik projektu Q3 dr Ulrich Widmann, otrzymał nagrodę „Eurostars“ Award

Magazyn „Automotive News Europe“ uhonorował dr Ulricha Widmanna za wybitny wkład w proces projektowania i wprowadzenia do produkcji modelu Audi Q3. Przedstawiciel Audi odebrał nagrodę w kategorii „Project Leader“ w wieczór poprzedzający otwarcie Paryskiego Salonu Motoryzacyjnego. Europejski magazyn motoryzacyjny wręcza doroczne, przyznawane w 14 kategoriach nagrody „Eurostars“, osobistościom ze świata przemysłu motoryzacyjnego. W 2011 r. wyróżnienie „Chief Financial Officer“ (CFO) dla najlepszego szefa ds. finansów otrzymał Axel Strotbek, członek Zarządu Audi AG ds. finansów i organizacji. (26 września 2012 r.)

AUTO BILD-Design-Award: Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych

W tegorocznej edycji plebiscytu AUTO BILD-Design-Award, czytelnicy tego popularnego magazynu motoryzacyjnego uznali nowe Audi A3 za najatrakcyjniejsze auto w klasie małych i kompaktowych samochodów. W plebiscycie o europejskim zasięgu, głos na najpiękniejsze samochody roku 2012 oddało blisko 100 tys. uczestników. Łącznie w konkursie oceniono 136 modeli w pięciu kategoriach. (10 sierpnia 2012 r.)

Total Quality Index™: Audi top marką roku 2012

W amerykańskim rankingu „Total Quality Index™“ (TQI), Audi zdobyło 918 na 1000 możliwych punktów, dzięki czemu zyskało miano top marki przemysłu motoryzacyjnego. Ponadto, Audi A8 otrzymało tytuł najlepszego modelu i luksusowego samochodu: „Best Model and Luxury Car“. Limuzynę doceniono przede wszystkim za przyjazność dla środowiska, wysoki standard wykończenia i wyposażenia wnętrza.

W kategorii samochodów „Near-Luxury Car“, pierwsze miejsce zdobyło Audi A4, m. in. za nowoczesną stylistykę i niezawodność. Nagroda wręczana jest co roku przez amerykański instytut badawczy „Strategic Vision“ z San Diego. Podstawą do przyznania wyróżnienia jest badanie satysfakcji klientów, w ramach którego przeprowadza się wśród 45 tys. kierowców ankietę dotyczącą ich doświadczeń z nowymi samochodami. (29 sierpnia 2012 r.)

Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w australijskim rankingu wyników uzyskanych w testach zderzeniowych ANCAP

W testach przeprowadzonych przez australijską organizację badawczą Australian New Car Assessment Program (ANCAP), Audi Q3 zdobyło najlepszą notę w postaci pięciu gwiazdek. Badanie obejmuje zderzenie z barierą, uderzenie boczne oraz zderzenie z pieszym. Organizacja ta wspierana jest m. in. przez australijskie i nowozelandzkie automobilkluby i rządy obu krajów. Otrzymując pięć gwiazdek, Audi Q3 zdobyło w ubiegłym roku najlepszą ocenę europejskiej organizacji ds. oceny bezpieczeństwa nowych pojazdów EURO NCAP. (30 sierpnia 2012 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.