Czy tak będzie wyglądała Skoda Fabia III?

Według doniesień portalu autocar.com Skoda zamierza już niebawem poważnie zamieszać na rynku małych kompaktów. Ich plan jest prosty jak konstrukcja cepa. Zamierzają „odciąć” sedanowi Rapid kufer i ładnie (no dobra przesadziłem… w każdym bądź razie nie jakoś koszmarnie) „ociosać” mocnymi i wyrazistymi liniami tylną część nadwozia. To coś co im wyjdzie będzie zwało się Vision D. Chociaż jestem na bank pewny, że nazwa będzie zupełnie inna… Fabia. Mówi Wam to coś? No… to właśnie TAK (fotka poniżej) będzie w moim odczuciu wyglądała nowa Fabia.

Koncepcyjny Vision D (pierwo)wzorem

Pamiętacie koncepcyjny, biały i pięciodrzwiowy model Skody z ubiegłorocznego Salonu Samochodowego w Genewie? Koncept miał być takim wyznacznikiem w stylistyce przyszłych modeli czeskiego (chociaż taki on czeski jak Podolski niemiecki…) producenta samochodów. Wszyscy zastanawiali się wówczas i głowili długimi godzinami (często nie śpiąc przez to całymi nocami) czym czy raczej CO zastąpi w przyszłości Vision D? Jedni optowali za rychłą śmiercią Octavii z charakterystycznym, wystającym kufrem. Inni upatrywali w Visionie nowej Fabii a jeszcze inni… spali bo nie mieli siły już myśleć dalej.

Vision D to jakby na to nie patrzeć Fabia trzeciej generacji

Portal theophiluschin.com zdaje się potwierdzać moją tezę i także upatruje w Visionie D nowej generacji Skody Fabii. Jak nie wierzycie to popatrzcie sami:

Najpierw fotka z theophiluschin.com:

A tu macie Visiona D z Genewy:

I nie zwracajcie uwagi na nazwę Vision D na tylnej klapie niebieskiej Skody. Ja jestem niemal w 100% pewien, że za jakieś dwa lata przeobrazi się ona w wyraz Fabia. I koniec kropka.

 

4 myśli w temacie “Czy tak będzie wyglądała Skoda Fabia III?”

  1. Rodzice mieli: Skoda 1000MB, potem Skoda 120, potem Favorit, ja miałem Fabia I, potem Fabia II i…….niestety zdradziłem Skode i kupiłem Hyundai ix20 – super wygoda, jednak leń bez jaj – tylko na wys. obrotach ma dobre przyspieszenie na 4 i 5 biegu. CHYBA kiedyś, jak Bozia da, kupię Fabię III i będę jak wtedy 100% zadowolony!!

    1. To zależy z jakim silnikiem kupisz nową Fabię 🙂 Zakładam, że w swoim ix20 masz silnik benzynowy 1,4 o mocy 90 KM? I serio tak słabo z elastycznością? Chociaż w zasadzie ix20 jest przeznaczony do miasta gdzie liczy się zwrotność i łatwość w manewrowaniu a nie przyspieszenie czy elastyczność.

  2. Ja mam fabie 2 1.2Tsi i powiem ze silnik jest super. Ciagnie na niskich obrotach i na wysokich. W mieście rewelacja, na trasie do 150km/h zbiera się zadowalająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.